Kızılay Gıda Kart

Kızılay Kart, Türk Kızılayı tarafından uygun görülen yardımların ihtiyaç sahibi ailelerin tercihleri doğrultusunda dağıtılmasına imkân veren modern bir araçtır. İhtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını alışveriş noktalarından, verileni değil tercih ettiğini almasını sağlamak amacıyla üretilen, akıllı kart sistemidir.

Türk Kızılayı ve Halkbank işbirliğinde ortaya konulan Kızılay Kart modeliyle, belirlenen yardım tutarları, lojistik operasyona gerek kalmadan ve zamandan tasarruf edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Detaylı bir ihtiyaç tespit çalışmasının ardından Türk Kızılayı tarafından belirlenen tutarların, kişiye özel olan Kızılay Kart’a aktarılması sonucunda, kart kullanıcılarının istedikleri zaman ihtiyaçları ve bakiyeleri doğrultusunda belirlenen sektörlerde alışverişlerini, nakit kullanmadan yapabilmesi sağlanıyor.

Kızılay Kart aracılığıyla yapılan alışverişler, yerelde bulunan esnafın da kazanç sağlamasına neden olarak yerel ekonominin gelişimine katkı sağlıyor.

Bağışlarınızı Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden “Kızılay Gıda Kart” menüsünü kullanarak elektronik işlemle gerçekleştirebilirsiniz.

Bağışlar ile ilgili daha fazla bilgi almak için; 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından veya

100 TL ve üzerinde bağış yapan ve Adres belirten tüm bağışçılarımıza teşekkür belgesi ile geri dönüş yapılmaktadır.

Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattını arayabilirsiniz.

Not: Kızılay Gıda Kart ile ilgili ramazan döneminde internetten bağış alınmamaktadır BAĞIŞ YAP