Tekerlekli Sandalye Bağışı

Türkiye’de 8.5 milyon engelliden bir çoğu bedensel engelinden dolayı günlük aktivitelerini tek başına yerine getiremiyor. 
Her yaştan 250 bin engelli vatandaşımız, maddi imkansızlıklardan dolayı tekerlekli sandalye sahibi olamadan hayatlarına devam etmeye çalışıyor.
Yardımseverlerimizin bağışları ile her geçen gün sosyal yardım çalışmalarını artıran Türk Kızılayı, bedensel engellilerimizin ayakları olan tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını da karşılamaya devam ediyor.  
2022 sayılı kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen, vücut fonksiyonlarının yüzde 70 ve üzeri engelli olduğunu devlet hastaneleri tarafından düzenlenen raporlar neticesinde belgeleyebilen ihtiyaç sahipleri, Türk Kızılayı’ndan tekerlekli sandalye yardımı alabiliyor.
Türk Kızılayı’na bağışlayacağınız bir tekerlekli sandalye ile siz de engelli vatandaşlarımıza yardım elinizi uzatabilirsiniz.

1 tekerlekli sandalye 500 TL'ye temin edilmekte olup, bağışçılarımız istedikleri tutarda bağış yapılabilirler.
 
Nasıl Bağış Yapabilirsiniz:
Bankalarda bulunan Türk Kızılayı bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından,
Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk  Kızılayı Posta Çeki hesabından,
Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden tekerlekli sandalye bağışı menüsünü kullanarak elektronik işlemle,
168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından,
Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne T.C. kimlik numaranızı veya bağışçı kodunuzu girerek bağışlarınızın yapabilirsiniz.

100 TL ve üzerinde bağış yapan ve Adres belirten tüm bağışçılarımıza teşekkür belgesi ile geri dönüş yapılmaktadır.

Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattını arayabilirsiniz. BAĞIŞ YAP