Sevgi Bohçası

Yaşamın her anında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, anlamlı bir yardım projesine daha imza atıyor. “Sevgi Bohçası” adı verilen proje ile maddi durumu yetersiz ailelere doğum sonrasında destek olunması hedefleniyor. Proje ile yeni doğan bebeklerin ve annelerinin temel ihtiyaçları Türk Kızılayı tarafından karşılanıyor.
 
Bu projeyle; bebek sahibi olan ve herhangi bir sosyal güvencelerinin olmadığı tespit edilen, maddi imkansızlık içerisindeki ailelerin, bebek ve anne bakımına yönelik temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.
 
İnternet üzerinden yapacağınız, aşağıda içeriği sunulan “Sevgi Bohçası” bağışı 150,00 TL olarak belirlenmiştir. Toplanan bağışlarla alınacak sevgi bohçaları, Türk Kızılayı Şubeleri tarafından, illerinde bulunan hastanelerin doğum ünitelerinde bebek dünyaya getiren ihtiyaç sahibi ailelere iletiliyor, bağışta bulunan vatandaşlarımıza bağışları ile ilgili geri bildirimde bulunuluyor.
 
“Sevgi Bohçası” içerisinde anne ve yenidoğan bebek için şu malzemeler yer alıyor:
 
BEBEK İÇİN
Hastane Çıkışı (Tulum ve Zıbın Takımı) 1 Takım
Pamuk 1 Paket
Bebek Bezi 2 Paket
Islak Mendil 2 Paket
Pişik Kremi 1 Paket
Şampuan 1 Adet
Sabun 1 Adet
Yelek veya Ceket 1 Adet
Battaniye 1 Adet
ANNE İÇİN
Gecelik 1 Adet
Hijyenik Ped 1 Paket
 

Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. kimlik numaranızı veya bağışçı kodunuzu girerek yapabilirsiniz.

Adres belirten tüm bağışçılarımıza teşekkür belgesi ile geri dönüş yapılmaktadır.
 
Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattını arayabilirsiniz. BAĞIŞ YAP